.RU
Карта сайта

«Значення хімії у створенні нових матеріалів» вчителя хімії вищої категорії, старшого учителя



















РОЗРОБКА уроку хімії



« Значення хімії у створенні нових матеріалів»



вчителя хімії вищої категорії, старшого учителя



Краснолиманської ЗОШ І - ІІІ ступенів №4



Іловайської Наталії Леонідівни




Значення хімії у створенні нових матеріалів

Мета:


Обладнання:

таблиці «Технології хімічних виробництв», зразки металів, сплавів, полімерів, кераміки, роздатковий матеріал, музичний супровід.

Тип

уроку

: урок засвоєння нових знань.

ХІД УРОКУ



І. Організаційний етап.



ІІ. Етап підготовки учнів до активного свідомого засвоєння нового матеріалу



1.Мотивація навчальної діяльності



Наша унікальна планета… (Вчитель бере в руки велике, красиве яблуко і ніж). Її назвали Землею, хоч ¾ її площі зайнято світовим океаном. Тут людина не може постійно жити (зрізає ¾ яблука, відкладає їх, у руці тримає ¼). Відкиньте площу Антарктиди, височенні гірські пасма, палючі пустелі, непрохідні ліси і залишається ще менша площа, на якій комфортно може почувати себе людина (зрізає більшу частину чверті яблука). Це тільки спори, мікроби та деякі лічинки можуть проникати у земну товщу на глибину до 10 км, а людині там немає чого робити (зрізає так, щоб із чверті яблука залишилася тільки шкірочка). І ось на цьому клаптику Землі людина має жити, кохати, народжувати дітей. Ми з вами тимчасові гості на матері – Землі. Наше життя – тільки мить між минулим і майбутнім ( звучить пісня «Есть только миг» ). Вершиною діянь сучасної людини є створення нею таких речовин і матеріалів, яких зовсім немає у природі.

2.Актуалізація опорних знань учнів.



Колективне обговорення питання: «У чому полягає роль хімії в житті суспільства? Чи корисним є її вплив на життя?» проводиться за допомогою інтерактивної технології — «мозкової атаки». На дошці, або на білому папері пишеться чітко сформульована проблема: «Роль хімії в житті суспільства»

Коли всі ідеї зібрано, їх можна згрупувати та проаналізувати і як результат творчості за допомогою вчителя оформити у вигляді схеми.

Учнів приводимо до спільної думки під час відтворення матеріалів обговорення. Наголошуємо, що розвиток хімічної промисловості та «хімізація» багатьох виробництв має позитивні і негативні наслідки.

Хімічна промисловість

+



Хімічна промисловість

-

1. Хімічна промисловість виробляє мінеральні та органічні добрива, хімічні засоби захисту рослин, нові матеріали (хімічні волокна, пластмаси, лаки та фарби, мийні засоби, лікарські та вибухові речовини, гуму тощо).



2. Хімічні процеси широко застосовуються у металургії, медичній, харчовій, легкій промисловості, енергетиці, будівництві



П

`

яте місце в топ - п

`

ятірці головних джерел забруднення довкілля:



1) металургія;



2) ТЕС;



3) целюлозно-паперова



промисловість;



4) транспорт;



5) хімічна промисловість



3.Оголошення теми та мети уроку



ІІІ. Вивчення нового матеріалу з послідуючим закріпленням.



1. Інтерактивна вправа. Робота в малих групах «Спільний проект»



Учні об'єднуються в 4 групи, обирають керівника групи, секретаря, посередника, доповідача. Кожен має свої обов'язки.


висловлення своєї думки, як член групи.

Завдання

. Прочитати § 17(підручник Н.М. Буринської), ознайомитися з додатковим матеріалом та підготуватися до обговорення таких питань.

Група 1.

Що таке метали. їх фізичні властивості. Як їх поділяють? Дайте визначення поняття «сплав». Які є недоліки металевих матеріалів? Що таке порошкова металургія?

Група 2.

Які речовини називають полімерами? Чому вони поступово витісняють метали?

Група 3

Для чого використовують кераміку? Які вона має корисні властивості і недоліки?

Група 4.

Що таке композити? З чого вони складаються. Де їх використовують?

Наприкінці роботи, кожна група звітує, учні складають спільний проект, який можна подати у формі схеми

Цей проект учитель рецензує та доповнює.

2. Розв

`

язування ситуативних завдань



1.

1938 рік. Ви – працівники хімічної лабораторії американського хіміка

Р. Планкета, яка проводить досліди з тетрафторетиленом. Якось із балона, наповненого цією речовиною, перестав надходити газ. Планкет збовтав балон, відчув, що в середині замість газу – тверда речовина, а коли балон відкрили – з нього висипався білий порошок. У балоні відбулася реакція полімеризації. Складіть рівняння такої реакції. Як назвали надалі полімер політетрафторетилен? Де в ХХІ ст.. знайшов призначення цей полімер?

2.

Один з видів латуні містить 60% міді і 40% цинку і є в основному сполукою міді з цинком. Знайдіть формулу сплаву. Які властивості він буде мати, де цей сплав можна застосувати?

3.

Розшукуються надзвичайно міцний і стійкий матеріал, що застосовується нещодавно в будівництві. Його назву зашифровано: 64624. Що це за матеріал?

IV

. Рефлексія



Орієнтовні запитання до теми:

• Що нового ти почув на уроці? Говори відверто про зроблене, а не про те, що міг би зробити.

• Чи важливим є розвиток порошкової металургії?

• Чи знаєш ти ще якісь не згадані на уроці органічні синтетичні матеріали, які можна було б застосувати в промисловості чи народному

господарстві? Аргументуй свою відповідь.

V.

Домашнє завдання



Вивчити § 17.

Повторити основні стадії добування: (І група)

чавуну;

сталі.

3. Повторити реакції полімеризації та добути з вугілля: (II група)

поліетилен;

поліпропілен;

полівінілхлорид.

4.Повторити реакції, що лежать в основі виробництва

синтетичних волокон (ІІІ група).

5.Що таке кераміка ? Які речовини використовують у процесі виробництва кераміки. (ІV група).

Повторити хімічні реакції, що лежать в основі виробництва сульфатної та нітратної кислот.Дадаць дакумент у свой блог ці на сайт 2014-07-19 18:44
  • Контрольная работа
  • Контрольная работа
  • Контрольная работа
  • Контрольная работа
  • Контрольная работа
  • Контрольная работа
  • Контрольная работа
  • Контрольная работа
  • Контрольная работа
  • Контрольная работа
  • Контрольная работа
  • Контрольная работа
  • Контрольная работа
  • Контрольная работа
  • Контрольная работа
  • Контрольная работа
  • Контрольная работа
  • Контрольная работа
  • Контрольная работа
  • Контрольная работа
  • Контрольная работа
  • Контрольная работа
  • Контрольная работа
  • Контрольная работа
  • Контрольная работа
  • © sanaalar.ru
    Образовательные документы для студентов.